• 75 23 222 35
 • kontakt@mojastrona.pl
 • pon - pt: 08.00 - 17.00
 • lip

  13

  2015

Użyteczność oświetlenia

Jedną z ważnych funkcji oświetlenia jest użyteczność. Światło ma zapewnić właściwą ilość oświetlania dla danej wielkości pomieszczenia. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, gdzie niezbędne jest odpowiednie oświetlenie wszystkich stref w pomieszczeniu. W wielu salonach znajduje się miejsce, w którym spożywa się rodzinne posiłki, czyli pełni ono funkcję jadalni. W takim miejscu niezbędne jest odpowiednie oświetlenie stołu. Najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie takiego stołu z dwóch stron poprzez zastosowanie górnego światła z dwóch źródeł. Jednocześnie nie zawsze górne, pojedyncze światło jest w stanie dobrze oświetlić całą przestrzeń danego pomieszczenia.

Wiele problemów z oświetleniem przestrzeni użytkowej pojawia się w sytuacji, gdy salon nie jest foremnym pomieszczeniem, czyli jest bardzo wąski, czy też posiada wnęki. Innym problemem może być również bardzo duża przestrzeń salonu dzielona na mniejsze strefy. W takim przypadku trzeba stosować wiele źródeł światła. Wykorzystać w tym celu można zarówno górne źródła światła, jak też lampy do salonu, które pozwalają na doświetlenie poszczególnych stref w salonie przy jednoczesnej możliwość zmniejszenia łącznego natężenia światła w całym pomieszczeniu.

Natężenia światła można z jednej strony uzyskać poprzez zastosowanie odpowiedniej liczby lamp, elementów świetlnych, jak też właściwe ich rozmieszczenie. Jednocześnie nowoczesne lampy do salonu nie ograniczają użyteczności a jednocześnie pozwalają na wykorzystanie dodatkowej funkcji światła w postaci dekoracyjnego charakteru oświetlenia. Pozwala to zarówno na stworzenie spójnego pod względem stylistycznym wnętrza, jak też modnego poprzez wykorzystanie ciekawych efektów świetlnych.

 • Telefon:
  +149 75 23 222 35

 • ul. testowa 12
  25-255 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@mail.pl

© Copyright Matuj.pl. All Rights Reserved.